Актуелни објави

1

|

|

|

Heading 1

Heading 6

пишува:

Автор

датум

Photo caption

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Најнови објави

MakasIT.gif


Скопје, 09.06.2017. Денес, Логин Системи, овластениот провајдер на Dynamics NAV решенија, објавува дека мобилната апликација за паметните телефони Android е расположива за преземање од продавницата Google Play. Корисниците на апликацијата ќе може да ги проверуваат најновите информации за ERP, CRM и деловната интелигенција базирани на Dynamics NAV на своите паметни телефони Android.


"Работевме подолго време на адаптирање на нашиот веб сајт и помошните аликации за пријатно користење со мобилните телефони Android и iOS", изјави Венко Глигоров, управител на Логин Системи. "Целта ни е да ги направиме што е можно подостапни информациите за технологиите и алатките кои се важни за управувањето на компаниите и институциите какви што се ERP, CRM и деловната интелигенција Power BI".

Покрај можностите да се следат објавите и блоговите поврзани со Dynamics NAV, мобилната апликација е оспособена за интеракција и користење на форумот за бизнис и менаџмент, како и четување со стручните лица од Логин Системи. На долниот дел од екранот секогаш се на располагање копчињата за контактирање со Логин Системи.

"30% од посетителите на нашиот веб сајт доаѓаат преку мобилните телефони, а очекуваме таа бројка да расте.", заврши Венко Глигоров. "Преку услугата Нотификација ќе ги информираме нашите корисници, како и потенцијалните корисници инстантно за одредени вести, соопштенија или предупредаувања".

Мобилната апликација може да се преземе од Google Play на адресата https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appswiz.loginsystems&hl=en.


Мобилната апликација го има препознатливото лого на Логин Системи за социјалните мрежи.


# # #

Microsoft Dynamics NAV 2017 е најкомплетниот интегриран систем што се нуди во Македонија. Тој е најпопуларниот ERP за мали и средни фирми во светот - 100.000 организации работат со NAV.

Логин Системи е овластен провајдер на решенија и услуги базирани на Microsoft Dynamics NAV од 2002ра година до денес.


#PR #DynamicsNAV #MK

0 comments
arrow&v
Сметководство

 Прегледај го форумот за сметководство и финансии и учествувај во дискусиите на фелата.

Програм за плата

Ако сте поголема организација, модулот за пресметка на плата е интегрален дел на Dynamics NAV / 365 Business Central.

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan