Актуелни објави

Бесплатниот веб калкулатор за плата е дополнет со коефициенти за 2021 година

Пејпал: Нова премиум услуга 1-на-1 за бизнис сметка за наплата преку МК картичка

Логин Системи надгради Шведска компанија со Microsoft Dynamics 365 Business Central

Онлајн конвертор: Шест комбинации на конверзија на текст од MK фонт/латиница во кирилица и обратно

|

|

|

Најголемиот Косовски извозник премина на најновата верзија на Microsoft Dynamics NAV

Успешно завршена надградбата на сметководството и деловниот софтвер во најголемиот Косовски извозник Фероникели.

18.12.2019

Најголемиот Косовски извозник премина на најновата верзија на Microsoft Dynamics NAV

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Најнови објави

Analytics & AI solution video

Starbucks and Microsoft: Deliver intelligent supply chain

Build Agile Business Processes Solution Overview

Customer Story: Clifton Coffee Recap

Disruption Defined: Maersk navigates data to move goods globally

MakasIT.gif

Скопје, 18.12.2019. Логин Системи објавува дека успешно ја заврши надградбата на сметководството и деловниот софтвер во најголемиот Косовски извозник Фероникели. Преминот на најновата верзија од Microsoft Dynamics NAV 2018 се изведе минатиот викенд, а со финансиското затворање на месецот се утврди употребливоста на надградбата.

„Ги користевме нашите интерни миграциски алатки за пренос на податоци од постара верзија на најнова верзија.“ изјави Венко Глигоров, менаџер на проектот и управител на Логин Системи. „Со овие алатки е можно да се направи премин на Dynamics NAV / 365 Business Central во секое време без да се прават почетни состојби затоа што сите податоци од претходниот систем се префрлија во најновата верзија Microsoft Dynamics NAV.“


Фероникели од Косово е најголемиот Косовски извозник и е членка на групацијата Балфин, Balkan Finance Group.Лиридон Морина со првата набавна приемница од новиот Dynamics NAV

На сликите долу (од лево на десно):


Со одделот за информатика и комуникации, Муса Кчику, Венко Глигоров и Рустем Харадинај. Со одделот за магацинско работење, Лиридон Морина и Авдул Морина. Со одделот за продажба и логистика, проектен менаџер Имране Авдиу, Фатбард Османи, Албана Красниќи. Со одделот за сметководство, финансии и работа со добавувачи.

„Вака изгледа човек кога ќе го префрли најголемиот Косовски извозник да користи најнова верзија на деловен софтвер и сметководство - Microsoft Dynamics NAV.“ напиша Венко Глигоров на својата фан страница.

Повеќе за начинот на изведба на миграцијата има на страната „Алатки за миграција на податоци за Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central“.


Повеќе за опциите за миграција има во блог постот „Опција за миграција од постоечки во нов светски сметководствен систем“.#DynamicsNAV #msdyn365BC


0 comments
LSFacebookWider.png
LSMessengerTransparent.png
LSWhatsAppTransparent.png
LSeMailTransparent.png
LSTwitter.png
LSLinkedInTransparent.png
arrow&v
Сметководство

 Прегледај го форумот за сметководство и финансии и учествувај во дискусиите на фелата.

Програм за плата

Ако сте поголема организација, модулот за пресметка на плата е интегрален дел на Dynamics NAV / 365 Business Central.

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan