Актуелни објави

Бесплатниот веб калкулатор за плата е дополнет со коефициенти за 2021 година

Пејпал: Нова премиум услуга 1-на-1 за бизнис сметка за наплата преку МК картичка

Логин Системи надгради Шведска компанија со Microsoft Dynamics 365 Business Central

Онлајн конвертор: Шест комбинации на конверзија на текст од MK фонт/латиница во кирилица и обратно

|

|

|

Disruption Defined: Maersk navigates data to move goods globally

Maersk, the integrated transport and logistics giant, has transformed their business using digital strategies.

пишува:

логин системи

10.02.2021

Disruption Defined: Maersk navigates data to move goods globally

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Најнови објави

Analytics & AI solution video

Starbucks and Microsoft: Deliver intelligent supply chain

Build Agile Business Processes Solution Overview

Customer Story: Clifton Coffee Recap

Disruption Defined: Maersk navigates data to move goods globally

MakasIT.gif

Welcome to the fourth industrial revolution where we're now experiencing the digital age. This revolution is transforming all industries, including shipping and logistics. Maersk, the integrated transport and logistics giant, has transformed their business using digital strategies.


Maersk has made the switch to digital strategies with Microsoft to reduce hiccups in their supply chain, making products arrive to consumers with far fewer delays.


Watch this video to learn more.


Video: Disruption Defined: Maersk navigates data to move goods globally


In the past, shipment delays were caused by hiccups in a supply chain, since those chains must move large amounts of data. Since Maersk's switch to harnessing data digitally, they've reinvented how global supply chain management is done.


#microsoft #technology

LSFacebookWider.png
LSMessengerTransparent.png
LSWhatsAppTransparent.png
LSeMailTransparent.png
LSTwitter.png
LSLinkedInTransparent.png
arrow&v
Сметководство

 Прегледај го форумот за сметководство и финансии и учествувај во дискусиите на фелата.

Програм за плата

Ако сте поголема организација, модулот за пресметка на плата е интегрален дел на Dynamics NAV / 365 Business Central.

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan