Актуелни објави

1

|

|

|

Heading 1

Heading 6

пишува:

Автор

датум

Photo caption

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Најнови објави

MakasIT.gif

Скопје, 21.04.2018. Логин Системи го доби првиот пензионер од своето постоење до денес. Изминатата седмица Лусија Бошку се пензионираше после 25 години работа во Логин Системи.


Лусијја Бошку и Венко Глигоров на последниот ден во Логин Системи (17.04.2018)

„Кога на интервју за работа во октомври 1992 Лусија ми кажа дека сака да се вработи и да се пензионира во Логин Системи - се вртев и мислев дека е скриена камера. Не можев ни да замислам кога тоа ќе биде ...“ се присетува Венко Глигоров, управител на Логин Системи. „Ете тоа време стигна. Пред некој ден ја испративме Лусија Бошку во пензија. После 25+ години работа заедно. Благодарен сум за професионалноста и беспоштедната работа сите овие години.“Лусија Бошку работеше на местото технички секретар во 90тите години кога фирмата работеше со едукација и со софтверски програми. Во 2000тите Лусија беше деловен асистент на менаџментот со фокус на дистрибуцијата, а дополнително помагаше во почетните години на етаблирањето на Сојузот на стопански комори со коучинг на новите вработени. Последните години Лусија помагаше во активностите за документацијата на Microsoft Dynamics NAV.


„Ти благодариме за убавите денови поминати заедно и за се' што направи за сите нас.“ напиша Татјана Бошевска, долгугодишен менаџер во Логин Системи, а сега менаџер во Сивус, на ѕидот на фејсбук страницата Login Systems Legacy.


Од името на сите сегашни и бивши вработени на Логин Системи, нека ти се среќни и долгувечни пензионерските денови, Лусија Бошку!


###


Проследете ја галеријата со слики ...


Повеќе слики за Логин Системи и Лусија Бошку има на линкот https://www.loginsystems.biz/25-godini.Оставете подолу коментар или ваше искуство во соработката со Лусија Бошку!


1 comment
arrow&v
Сметководство

 Прегледај го форумот за сметководство и финансии и учествувај во дискусиите на фелата.

Програм за плата

Ако сте поголема организација, модулот за пресметка на плата е интегрален дел на Dynamics NAV / 365 Business Central.

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan