Актуелни објави

Бесплатниот веб калкулатор за плата е дополнет со коефициенти за 2021 година

Пејпал: Нова премиум услуга 1-на-1 за бизнис сметка за наплата преку МК картичка

Логин Системи надгради Шведска компанија со Microsoft Dynamics 365 Business Central

Онлајн конвертор: Шест комбинации на конверзија на текст од MK фонт/латиница во кирилица и обратно

|

|

|

Heading 1

Heading 6

пишува:

Автор

датум

Photo caption

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Најнови објави

Analytics & AI solution video

Starbucks and Microsoft: Deliver intelligent supply chain

Build Agile Business Processes Solution Overview

Customer Story: Clifton Coffee Recap

Disruption Defined: Maersk navigates data to move goods globally

MakasIT.gif

Многумина го помнат бизнис клубот на Логин Системи. Кога се отвори беше уникатен не само за ИТ заедницата.


За вработените беше место за појадок, кафе муабет и интерни состаноци - посебно се користеше во неработно време за работни средби. Во бизнис клубот се одржуваа бизнис состаноци со клиенти и потенцијални купувачи.Мини-бизнис клубот на Логин Системи

Клубот беше доволно голем и за прослави, коктели па и живи свирки. Многу познати лица и нормален свет го имаат искусено еспресо кафето и пијалоците во бизнис клубот.


Бизнис клубот изгуби на значење со новиот закон за пушење. Луѓето ги правеа паузите надвор. Се изгуби онаа сплотеност и размена на бизнис идеи.


Со трансформацијата на Логин Системи од водечки регионален дистрибутер за ИКТ производи во провајдер на деловни решенија и услуги - бизнис клубот го затворивме.

Минатата седмица Мими (Глигорова) го обнови клубот со креирање мини бизнис клуб при што користење дел од елементите од затворениот клуб.


Во продолжение има галерија од слики за потсетување на минати времиња.
Два претседатели во исто време


Еден од највпечатливите настани беше во 2003та година кога во бизнис клубот беа гости два Претседатели - едниот на Македонија, Борис Трајковски и другиот на Моторола, Мајк Зафировски (последна слика во галеријата горе).Ако некој се сеќава на некои случки со бизнис-клубот или имате никатни слики, ве молиме да споделите во коментар.


0 comments
arrow&v
Сметководство

 Прегледај го форумот за сметководство и финансии и учествувај во дискусиите на фелата.

Програм за плата

Ако сте поголема организација, модулот за пресметка на плата е интегрален дел на Dynamics NAV / 365 Business Central.

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan