Актуелни објави

1

|

|

|

Heading 1

Heading 6

пишува:

Автор

датум

Photo caption

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Најнови објави

MakasIT.gif


Скопје, 26.07.2017. Денес, Логин Системи објавува дека светски-популарниот систем за сметководство и деловно работење, Microsoft Dynamics NAV 2017, е расположив на македонски јазик за македонските фирми и организации.

„Покрај македонската локализација која е задолжителна за да се задоволат македонските закони, со преводот на Dynamics NAV 2017 го комплетираме Dynamics NAV за користење во фирмите, институциите и невладините организации во Македонија.“ изјави Венко Глигоров, проектен менаџер за Dynamics NAV 2017. „Овој превод го направивме со официјалните алатки и според правилата и стандардите на производителот Microsoft.“

Dynamics NAV со македонска локализација и надополнувања работи во дваесетина компании и организации повеќе години наназад. Сите овие организации ги поминале успешно контролите од Управата за јавни приходи (УЈП) и од светски реномираните ревизорски куќи при што добиле добиле позитивно мислење за нивниот систем за сметководство и ERP.

Повеќе екрани со македонски јазик може да се видат на галеријата подолу.

Галерија од екрани на Dynamics NAV 2017

Логин Системи е подготвен да го преведе Dynamics NAV и на албански јазик ако има интерес од фирмите и организациите чии вработени го користат албанскиот јазик како мајчин јазик.


Видео: Главно мени и улоги на корисници во Dynamics NAV

Microsoft Dynamics NAV 2017 е најкомплетниот интегриран систем што се нуди во Македонија. Тој е најпопуларниот ERP за мали и средни фирми во светот - 100.000 организации работат со NAV. Целосна листа на македонска локализација и надополнувања има тука.

Логин Системи е овластен провајдер на решенија и услуги базирани на Microsoft Dynamics NAV од 2002ра година до денес.

#PR #MK #DynamicsNAV #Сметководство

0 comments
arrow&v
Сметководство

 Прегледај го форумот за сметководство и финансии и учествувај во дискусиите на фелата.

Програм за плата

Ако сте поголема организација, модулот за пресметка на плата е интегрален дел на Dynamics NAV / 365 Business Central.

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan