Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-09: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
29,461
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
884
30,345
Цела (бруто) плата
5,583
Пензиско осигурување
2,246
Здравствено осигурување
364
Придонес за вработување
152
Доп. здравствено осигурување
1,400
Персонален данок
20,600
Чиста (нето) плата
30,345
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan