Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-01: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
42,539
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
42,539
Цела (бруто) плата
7,997
Пензиско осигурување
3,190
Здравствено осигурување
510
Придонес за вработување
213
Доп. здравствено осигурување
2,240
Персонален данок
28,388
Чиста (нето) плата
42,539
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan