Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
128 / 160
80%
28,000
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
3,080
31,080
Цела (бруто) плата
5,843
Пензиско осигурување
2,331
Здравствено осигурување
373
Придонес за вработување
155
Доп. здравствено осигурување
1,666
Персонален данок
20,712
Чиста (нето) плата
31,080
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan