Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2019-10: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
19,000
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
3,135
22,135
Цела (бруто) плата
3,496
Пензиско осигурување
1,406
Здравствено осигурување
228
Придонес за вработување
95
Доп. здравствено осигурување
891
Персонален данок
16,019
Чиста (нето) плата
22,135
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan