Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
111,539
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
111,539
Цела (бруто) плата
20,523
Пензиско осигурување
8,254
Здравствено осигурување
1,338
Придонес за вработување
558
Доп. здравствено осигурување
7,287
Персонален данок
73,579
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan