Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
138,537
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
138,537
Цела (бруто) плата
25,491
Пензиско осигурување
10,252
Здравствено осигурување
1,662
Придонес за вработување
693
Доп. здравствено осигурување
9,439
Персонален данок
91,000
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan