Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-08: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
60,188
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
6,019
66,207
Цела (бруто) плата
12,182
Пензиско осигурување
4,899
Здравствено осигурување
794
Придонес за вработување
331
Доп. здравствено осигурување
4,000
Персонален данок
44,000
Чиста (нето) плата
66,207
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan