Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
74,339
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
74,339
Цела (бруто) плата
13,678
Пензиско осигурување
5,501
Здравствено осигурување
892
Придонес за вработување
372
Доп. здравствено осигурување
4,590
Персонален данок
49,306
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan