Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
34,449
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
34,449
Цела (бруто) плата
6,339
Пензиско осигурување
2,549
Здравствено осигурување
413
Придонес за вработување
172
Доп. здравствено осигурување
1,698
Персонален данок
23,278
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan