Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Пресметка под минимална плата

MK-2019-12: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
88 / 176
50%
10,230
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
256
10,486
Цела (бруто) плата
1,929
Пензиско осигурување
776
Здравствено осигурување
126
Придонес за вработување
52
Доп. здравствено осигурување
154
Персонален данок
5,380
Чиста (нето) плата
10,486
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan