Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Пресметка над максимална плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
700,000
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
700,000
Цела (бруто) плата
128,800
Пензиско осигурување
51,800
Здравствено осигурување
8,400
Придонес за вработување
3,500
Доп. здравствено осигурување
82,710
Персонален данок
424,790
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan