Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
176,652
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
176,652
Цела (бруто) плата
32,504
Пензиско осигурување
13,072
Здравствено осигурување
2,120
Придонес за вработување
883
Доп. здравствено осигурување
14,413
Персонален данок
113,660
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan