Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-11: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
32,085
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
5,134
37,218
Цела (бруто) плата
6,997
Пензиско осигурување
2,791
Здравствено осигурување
447
Придонес за вработување
186
Доп. здравствено осигурување
1,857
Персонален данок
24,940
Чиста (нето) плата
37,218
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan