Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
130,940
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
130,940
Цела (бруто) плата
24,093
Пензиско осигурување
9,690
Здравствено осигурување
1,571
Придонес за вработување
655
Доп. здравствено осигурување
8,693
Персонален данок
86,238
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan