Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
27,127
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
27,127
Цела (бруто) плата
4,991
Пензиско осигурување
2,007
Здравствено осигурување
326
Придонес за вработување
136
Доп. здравствено осигурување
1,167
Персонален данок
18,500
Чиста (нето) плата
27,127
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan