Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
161,189
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
161,189
Цела (бруто) плата
29,659
Пензиско осигурување
11,928
Здравствено осигурување
1,934
Придонес за вработување
806
Доп. здравствено осигурување
12,395
Персонален данок
104,467
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan