Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
49,241
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
3,201
52,442
Цела (бруто) плата
9,257
Пензиско осигурување
3,693
Здравствено осигурување
591
Придонес за вработување
246
Доп. здравствено осигурување
3,043
Персонален данок
35,612
Чиста (нето) плата
52,442
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan