Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
161,328
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
161,328
Цела (бруто) плата
29,684
Пензиско осигурување
11,938
Здравствено осигурување
1,936
Придонес за вработување
807
Доп. здравствено осигурување
12,413
Персонален данок
104,550
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan