Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-03: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
18,083
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
18,083
Цела (бруто) плата
3,327
Пензиско осигурување
1,338
Здравствено осигурување
217
Придонес за вработување
90
Доп. здравствено осигурување
511
Персонален данок
12,600
Чиста (нето) плата
18,083
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan