Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
102,551
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
102,551
Цела (бруто) плата
18,869
Пензиско осигурување
7,589
Здравствено осигурување
1,231
Придонес за вработување
513
Доп. здравствено осигурување
6,635
Персонален данок
67,714
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan