Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
192,414
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
192,414
Цела (бруто) плата
35,404
Пензиско осигурување
14,239
Здравствено осигурување
2,309
Придонес за вработување
962
Доп. здравствено осигурување
16,470
Персонален данок
123,030
Чиста (нето) плата
192,414
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan