Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-01: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
29,594
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
29,594
Цела (бруто) плата
5,564
Пензиско осигурување
2,220
Здравствено осигурување
355
Придонес за вработување
148
Доп. здравствено осигурување
1,308
Персонален данок
20,000
Чиста (нето) плата
29,594
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan