Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
74,031
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
74,031
Цела (бруто) плата
13,918
Пензиско осигурување
5,552
Здравствено осигурување
888
Придонес за вработување
370
Доп. здравствено осигурување
4,507
Персонален данок
48,795
Чиста (нето) плата
74,031
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan