Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
21,966
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
1,647
23,614
Цела (бруто) плата
4,439
Пензиско осигурување
1,771
Здравствено осигурување
283
Придонес за вработување
118
Доп. здравствено осигурување
877
Персонален данок
16,125
Чиста (нето) плата
23,614
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan