Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
37,088
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
37,088
Цела (бруто) плата
6,824
Пензиско осигурување
2,745
Здравствено осигурување
445
Придонес за вработување
185
Доп. здравствено осигурување
1,889
Персонален данок
25,000
Чиста (нето) плата
37,088
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan