Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-07: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
22,000
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
22,000
Цела (бруто) плата
4,136
Пензиско осигурување
1,650
Здравствено осигурување
264
Придонес за вработување
110
Доп. здравствено осигурување
761
Персонален данок
15,079
Чиста (нето) плата
22,000
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan