Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-10: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
53 / 176
30%
18,215
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
455
18,670
Цела (бруто) плата
3,510
Пензиско осигурување
1,400
Здравствено осигурување
224
Придонес за вработување
93
Доп. здравствено осигурување
566
Персонален данок
7,564
Чиста (нето) плата
18,670
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan