Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-01: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
160,073
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
160,073
Цела (бруто) плата
30,094
Пензиско осигурување
12,005
Здравствено осигурување
1,921
Придонес за вработување
800
Доп. здравствено осигурување
10,702
Персонален данок
104,550
Чиста (нето) плата
160,073
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan