Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-06: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
3,858
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
3,858
Цела (бруто) плата
725
Пензиско осигурување
289
Здравствено осигурување
46
Придонес за вработување
19
Доп. здравствено осигурување
278
Персонален данок
2,500
Чиста (нето) плата
3,858
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan