Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
60,450
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
1,511
61,962
Цела (бруто) плата
11,649
Пензиско осигурување
4,647
Здравствено осигурување
744
Придонес за вработување
310
Доп. здравствено осигурување
3,638
Персонален данок
40,974
Чиста (нето) плата
61,962
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan