Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
60,200
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
4,816
65,016
Цела (бруто) плата
11,077
Пензиско осигурување
4,455
Здравствено осигурување
722
Придонес за вработување
301
Доп. здравствено осигурување
4,046
Персонален данок
44,415
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan