Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2019-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
74,200
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
74,200
Цела (бруто) плата
13,653
Пензиско осигурување
5,491
Здравствено осигурување
890
Придонес за вработување
371
Доп. здравствено осигурување
4,580
Персонален данок
49,216
Чиста (нето) плата
74,200
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan