Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2018-12: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
122,500
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
122,500
Цела (бруто) плата
22,050
Пензиско осигурување
8,943
Здравствено осигурување
1,715
Придонес за вработување
613
Доп. здравствено осигурување
8,165
Персонален данок
81,015
Чиста (нето) плата
122,500
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan