Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
220,131
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
220,131
Цела (бруто) плата
40,504
Пензиско осигурување
16,290
Здравствено осигурување
2,642
Придонес за вработување
1,101
Доп. здравствено осигурување
20,087
Персонален данок
139,507
Чиста (нето) плата
220,131
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan