Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2019-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
40,000
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
2,000
42,000
Цела (бруто) плата
7,360
Пензиско осигурување
2,960
Здравствено осигурување
480
Придонес за вработување
200
Доп. здравствено осигурување
2,300
Персонален данок
28,700
Чиста (нето) плата
42,000
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan