Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
45,162
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
5,419
50,582
Цела (бруто) плата
9,509
Пензиско осигурување
3,794
Здравствено осигурување
607
Придонес за вработување
253
Доп. здравствено осигурување
2,819
Персонален данок
33,600
Чиста (нето) плата
50,582
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan