Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
658,301
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
658,301
Цела (бруто) плата
106,034
Пензиско осигурување
42,644
Здравствено осигурување
6,915
Придонес за вработување
2,881
Доп. здравствено осигурување
81,329
Персонален данок
395,939
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan