Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
19,463
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
19,463
Цела (бруто) плата
3,581
Пензиско осигурување
1,440
Здравствено осигурување
234
Придонес за вработување
97
Доп. здравствено осигурување
611
Персонален данок
13,500
Чиста (нето) плата
19,463
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan