Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-03: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
29,649
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
1,334
30,983
Цела (бруто) плата
5,825
Пензиско осигурување
2,324
Здравствено осигурување
372
Придонес за вработување
155
Доп. здравствено осигурување
1,408
Персонален данок
20,900
Чиста (нето) плата
30,983
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan