Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-08: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
30,000
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
30,000
Цела (бруто) плата
5,640
Пензиско осигурување
2,250
Здравствено осигурување
360
Придонес за вработување
150
Доп. здравствено осигурување
1,337
Персонален данок
20,263
Чиста (нето) плата
30,000
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan