Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
93,036
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
93,036
Цела (бруто) плата
17,119
Пензиско осигурување
6,885
Здравствено осигурување
1,116
Придонес за вработување
465
Доп. здравствено осигурување
5,945
Персонален данок
61,506
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan