Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-01: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
113,037
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
113,037
Цела (бруто) плата
21,251
Пензиско осигурување
8,478
Здравствено осигурување
1,356
Придонес за вработување
565
Доп. здравствено осигурување
7,316
Персонален данок
74,071
Чиста (нето) плата
113,037
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan