Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-11: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
111,510
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
12,266
123,776
Цела (бруто) плата
23,270
Пензиско осигурување
9,283
Здравствено осигурување
1,485
Придонес за вработување
619
Доп. здравствено осигурување
8,089
Персонален данок
81,030
Чиста (нето) плата
123,776
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan