Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-12: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
21,005
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
525
21,530
Цела (бруто) плата
3,949
Пензиско осигурување
1,575
Здравствено осигурување
252
Придонес за вработување
105
Доп. здравствено осигурување
742
Персонален данок
14,907
Чиста (нето) плата
21,530
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan